Учасники

єпископ Борис Ґудзяк

єпископ Борис Ґудзяк

Єпископ Паризької єпархії Української греко-католицької церкви, президент Українського католицького університету, керівник відділу зовнішніх зв’язків УГКЦ. Пластун

Борис Ґудзяк — єпископ Паризької єпархії Української греко-католицької церкви, президент Українського католицького університету, керівник відділу зовнішніх зв”язків УГКЦ. Пластун.

Народився 24 листопада 1960 року у м. Сиракузи, штат Нью-Йорк, США. Має подвійний диплом бакалавра з біології та філософії Сиракузького університету, навчався і формувався під опікою Патріарха Йосифа Сліпого у Колегії Святої Софії в Римі, в Українському католицькому університеті (УКУ) та у Папському Урбаніанському університеті. Здобув докторат у галузі історії в Гарвардському університеті.

У 1992 році переїхав до України, де став засновником і директором Інституту історії Церкви у Львові і водночас працював над концепцією відновлення Львівської богословської академії, яка згодом трансформувалася в Український католицький університет. Був віце-ректором та ректором академії, а згодом і УКУ. З 2013-го — президент УКУ.

В 1998 році став священиком, у 2012-му — єпископом. Був призначений екзархом Апостольського екзархату українців-католиків візантійського обряду у Франції, апостольським делегатом Бенілюксу та Швейцарії. З 2013-го екзархат був піднятий до гідності єпархії.

Почесний громадянин Львова, кавалер ордена “За заслуги” ІІ і ІІI ступеня, кавалер ордена “За інтелектуальну відвагу” незалежного культурологічного часопису “Ї”, кавалер ордена Академічних пальм (нагорода Міністерства вищої освіти і науки Франції).

Повернутися до інших