Учасники

Володимир В'ятрович

Володимир В’ятрович

Голова Українського інституту національної пам’яті, історик, публіцист, громадський діяч

Володимир В’ятрович — голова Українського інституту національної пам”яті, історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху.

В 2008-2010 роках на посаді директора архіву Служби безпеки України провів розсекречення раніше таємних архівів КДБ та організував відкритий доступ до них. У 2010-2011 роках — старший запрошений дослідник Українського наукового інституту Гарвардського університету (США). У 2012 році працював із документами Інституту Гувера (Стенфордський університет, США). Потім викладав у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”.

Голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР) www.cdvr.org.ua — неурядової дослідницької установи, яка з 2012 року є членом Європейської платформи пам’яті і сумління. ЦДВР у співпраці зі Службою безпеки України у 2009 році став співтворцем Національного музею жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” у Львові в колишній в’язниці КДБ та гестапо. Відстоюючи право на доступ до архівів радянського періоду, у 2013 році ЦДВР спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка відкрив електронний архів avr.org.ua із понад 20 тисячами документів.

У 2013-2014 роках — активний учасник Громадського сектора Євромайдану.

Автор семи книг, співавтор трьох, редактор наукового журналу “Український визвольний рух” (2003-2008).

Лауреат премії імені Василя Стуса 2012 року за розкриття таємниць архівів радянської спецслужби, від ЧК до КДБ, та актуальну публіцистичну працю “Історія з грифом “Секретно”, лауреат Книжкового рейтингу — 2012 Національної спілки письменників, Лауреат Форуму видавців у Львові 2003, 2009, 2014 років та літературної премії ім. Івана Кошелівця за дослідження “Про українсько-єврейську співпрацю в боротьбі за Незалежну Україну”. Нагороджений хрестом Івана Мазепи.

Повернутися до інших