Новини

Учасники Ініціативи «21 листопада» обговорили стратегію повернення анексованого Криму

Учасники Ініціативи «21 листопада» обговорили стратегію повернення анексованого Криму

10 березня 2016 року учасники Ініціативи «21 листопада» зустрілись в прес-центрі УКМЦ щоб обговорити статус Криму та стратегію повернення півострова до складу України. До обговорення долучилися: Ахтем Сеїтаблаєв, режисер, сценарист, актор театру і кіно;  Йосип Зисельс, виконавчий віце-президент Конгресу Національних Громад України; Саїд Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”; протоієрей  Георгій Коваленко, православний священик;  Валерій Пекар, підприємець, викладач, громадський діяч; Сергій Дацюк, філософ, теоретик, мислитель, публіцист; Саша Кольцова, співачка, автор, громадський діяч.

Спікери обговорили питання щодо стратегій повернення Криму, як запобігти трагедії кримськотатарського народу та забезпечити можливість реалізації прав та свобод на території, що належить їм історично.

Учасники дискусії погодилися, що про Крим потрібно говорити постійно, виносити це питання на повістку дня не тільки в Україні, а й в усьому світі, адже сьогодні в публічному просторі надзвичайно мало інформації і обговорення поточної ситуації в Криму, статусу кримських татар, для яких це рідна земля, та кримських українців, котрі лишилися на анексованому півострові.

Експерти наголошували на необхідності відвойовувати Крим у головах людей, вести правильну культурну політику, просувати цінності в анексованому Криму та забезпечити можливість для виховання кримськотатарської еліти.

Повне відео дискусії знаходиться за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=aGubQ-IVi9Q

Повернутися до інших